KİTAP KRİTİKLERİ

KİTAP KRİTİKLERİ

Kitap kritiklerine başlamaya karar verdiğimizde çok heyecanlı değildim. Çünkü kitap okuma alışkanlığım yok denecek kadar azdı. Neyse ki ortamımızı sevdim. Samimiydi, eğlenceliydi. Bunun sebebi kitaptaki başlıklar altında uzun uzun sohbet edip, varsa konu ile ilgili yaşadığımız bir anıyı anlatmamızdı. Bu sohbetlerde eğlenmemizin en büyük nedeni hayatımızda yaşadığımız olayları diğer arkadaşlarımızın görüşlerine sunmaktı.

  Kitabımızın adı ” İLMİHAL YAHUT ARZUHAL “. Kesinlikle okumalısınız… Kitaptan verebileceğim en güzel örnek ” BİR RÜYANIN HAYALİ ” başlığı altında olur. Bu başlık altında Peygamberimiz(s.a.v.)’den söz ediliyor.

Kutlu diyor ki ” Makam ve mevki peşinde olmadı; bir meclise vardığında boş bulduğu yere oturdu; tac ve taht istemedi. Her türlü gösterişten kaçınan sade bir hayatı oldu. Hasır üzerinde uyudu. Elbisesini diker, ayakkabılarını tamir eder, keçileri sağar, evi süpürürdü. Eline ne geçerse muhtaçlara dağıttı, vefat ettiğinde üzerinde bir yamalı elbise bulunuyordu.” Bu sözleri benim için çok anlamlı oldu. Allah’ın kulu ve elçisi işte bu kadar güzel anlatılabilirdi. Kitabı her açıp okuduğumda aklımdan o paragraf geçiyor…

Son olarak derim ki, bir gün olur da bu gibi işlere davet edilirseniz kaçırmayın… 

Pluiey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir