DOSTLUĞUMUN SERMAYESİ “SELAM”

DOSTLUĞUMUN SERMAYESİ “SELAM”

Selam ey dost! Dostum, kardeşim… Her gün bu selamı vermek istiyorum sana. Yüzünde güller açsın istiyorum beni görünce. Ben senin kardeşinim demek istiyorum. Anlat bana gözlerinle kalbini. Anlat duyayım seni, sesini. Bir olalım, birlik olalım. Bu degil mi hepimizin derdi? Bir selam demeyelim mi?

Bu sancıdan doğdu Kale’m!

“Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız!” buyurdular. Ne ağır bir yük… Bir o kadar da kolay… Yolunu da göstermiş Efendimiz : “Aranızda selamı yayın.” Tek kelime yetiyor kalpleri buluşturmaya: “Selamünaleyküm”. Yüz kere bin kere tekrar etmek istiyorum bunu. Selam verdikçe genişlesin yüreğim, alsın tüm güzel gönülleri yüreğime. Bir tatlı tebessüm kalsın bana, ferahlatsın beni. İçimi koca bir huzur kaplasın, Allah’ın rızasını hissedeyim gönlümde. Tılsımlı bir söz sanki, tekraren tekrar “Selamünaleyküm!” …

Bunu diyen herkes gelsin Kale’m’e. Gelsin ki mümin kardeşim, selam diyeyim. Kale’m kardeşim diyeyim, o da selam vermek istiyor diyeyim. Alışayım selam verip gönül almaya. Herkese selam vereyim. Selam vereyim, selam alayım; gönül vereyim, gönül alayım. Kırık kalp kalmasın, hüzünlü kalp kalmasın. Bitsin selamsızlıktan biten dostluklar. Gelsin selam ile güzelleşen dostluklar.

Seneler geçti kuruldugumuzdan beri. Dostluklarımız pekişti. Selam vermek en büyük sermayemizmiş dostluğumuza. Bir sünneti seniyyeyi yaşatmak hem dünya hem ahiretimiz için ne büyük bereketmiş, yaşayıp gördük hep birlikte. Biz kocaman bir aile olduk. Tanış olduk. Allah’ın selamdan muradını bir nebze de olsa hissetmiş olduk.

Kale’m muradına erdi, eriyor elhamdülillah.
Selamünaleyküm kardeşim, hoş geldin.
Selamımı almak isteyen ey dost, hoş geldin.
Daim olsun kardeşliğimiz,
Amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir