Bismillah

ب

Esselamualeyküm ve rahmetullah…

Bendeniz Dudiye. ^-^ Dedeciğimin dağlardan topladığı, sapsarı, altın rengi küçük topçuklar demeti. Aykırı da bir kokusu vardır. Hissetmek nasip olsun inşallah 🙂 Müsaadenizle her yazıda hissettiğim şu güzel duyguyu dillendirmek istiyorum biraz. Hani şu an, bu yazıyı okuyorsunuz ya… Karşımda kalbimi açtığım, içlendiğim anılarımı okuyan, benimle tebessüm eden, belki gözyaşını paylaşan bir “Kardeşim” olduğunu hissediyorum. “Müminler ancak kardeştirler…”* Biliyorum ki karşımda tertemiz duygularıyla kelimelerden kalbe giden yola şahit olanlar var.

Şu an.. Siz.. Her kim iseniz… Rabbim rızası yolundan ayırmasın sizi, sevdiklerinizi. Her şey gönlünüzce olsun 🙂 Gönlünüz de inşallah daima Allah yolunda olsun. Onunla mutmain kılsın Rabbi Rahim <3

Hayatımız bir yolculuk. Allah ayetleri ile bizlere mektuplar yolluyor. Hikmet arayışı ile bakarsa gözlerimiz… O ayetler, gönüllerimize dokunuyor.

Ben inşallah, bu niyetle yazıyorum hislerimi.

Bu amaçla paylaşıyorum gizlerimi.

Hadiselerin üzerimdeki izlerini… Sizler ile inşallah…

Hayatıma dokunan insanlardan aldığım hisseler ile hayatlara dokunabilir olmak niyetindeyim. Elimden tutulmasına duyduğum ihtiyaç vesilesiyle, mümkün olan en fazla eli tutup kaldırmak niyetindeyim. Gönüllerde saklı kalmış hüzünleri bulup paylaşmak, beraberce iyileşmek niyetindeyim.

Hakikaten…

Ameller niyetlere göredir.

Gelin beraberce niyet edelim.

Ameller ile niyetlerimizi süsleyelim.

Dualar ile hediyeleşelim ve inşallah hep beraber o alemde en güzeller ile birlikte sonsuza yürüyelim.

Rabbim… Bizlere hayırlısı ise cismen de tanışmak nasip eylesin. Tebessümler ile musâfaha edip sarılmayı… Halleşmeyi, helalleşmeyi nasip eylesin. Duamdaki güzel, biricik, naif kardeşim. Hayırlı bir ömür dilerim. Yeniden görüşmek duasıyla.

Allah’a emanet olasın… Her daim.

Yazımız, gönlümüz şenlensin diye eklemek istiyorum 🙂 El Fatiha ma Salavat <3

اَلْحَمْدُ ِللهِ رَبِّ العَالَمِينَ

*”Müminler ancak kardeştirler, öyleyse iki kardeşinizin arasını düzeltin, Allah’a itaatsizlikten sakının ki rahmetine mazhar olasınız.” Haşr Suresi 10

3 Comments

  1. Amin Dudiye’m, her kelamına içten kocaman bir amin. Rabbim bir ömür birbirimizin hayatına hissedar eylesin🌻🤍

  2. Endüstriyel kişiliklerimizin bireyselci ve rekabetçi ortamında, ben çoğunuz gibi değilim diyerek insanlığın ruhunu bize hissettirdiğin için teşekkür ediyorum, farklı bir mümkünü bize yazıya dökerek anlatabildiğin için de tebrik ediyorum, sevgili dostum :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir